Navigace

Obsah

Informace o plánované autobusové lince 686

Typ: ostatní
Informace o plánované autobusové lince 686 1 Informace o plánované autobusové lince Úvaly-Říčany.

Vážení spoluobčané, sousedé,

navazujeme tímto na předchozí informace ohledně našeho úsilí na zřízení nové linky autobusu, se kterými jsme Vás seznámili v několika zápisech z nedávných veřejných zasedání obecního zastupitelstva. Od 1. září 2022 propojí pravidelná autobusová linka PID 686 vlaková nádraží v Úvalech a v Říčanech. Tímto krokem bude završena naše dlouholetá snaha a rychlé dopravní spojení k vlaku obyvatel nejen naší obce, ale i z dalších obcí na trase silnice II/101 – Pacov, Březí, Křenice, Sluštice, Zlatá, Třebohostice a Škvorec. V tuto chvíli se jedná o pracovní verzi návrhu jízdních řádů (dále jen JŘ), která ještě může doznat malých změn. K předkládanému návrhu JŘ jsme zaslali připomínky, především v návaznosti na časy „školních“ spojů a to tak, aby naši školáci včas stihli zahájení školní výuky (např. v Říčanech, Uhříněvsi i Úvalech). Dale naše připomínky souvisely s možností přestupů na linky 423, 428, 366 a další návazné autobusové spoje související i s odpoledním návratem žáků ze škol. Trasa nové linky je v tuto chvíli stabilizovaná a neočekáváme žádné změny. Také současná linka PID 329 nedozná od 1. září žádných změn, počet spojů bude zachován.

Pozornější z Vás si jistě na mapě všimnou, že se snažíme o realizaci zastávky busů linek 329 i 686 v nové, druhé zastávce ve Zlaté „Zlatá V Čertáku“. Uvidíme, jakým způsobem dopadnou jednání o schválení našeho záměru zřízení autobusové zastávku s příslušnými orgány.

Předpokládáme, že nová linka PID 686 zajistí zvýšený komfort dopravní obslužnosti občanů naší obce. Další pracovní schůzku s pracovníky fi ROPID, a tím i nové definitivní informace k uplatněným připomínkám naší obce, očekáváme na přelomu měsíců květen a červen. Finální verzi JŘ pro Vás zveřejníme na webu obce, jakmile bude vydána platná verze.

Za obecní zastupitelstvo Jan Horký


Přílohy

Vytvořeno: 12. 5. 2022
Poslední aktualizace: 12. 5. 2022 11:06
Autor: Jan Horký