Navigace

Obsah

Informace pro rodiče – zákonné zástupce dítěte

Typ: ostatní
Informace pro rodiče – zákonné zástupce dítěte 1 Informace o vzdělávání pro rodiče a zákonné zástupce.

Pokud sledujete webové stránky naší obce a  reportáže o školství ve Středočeském kraji v TV Prima, tak jste opakovaně mohli vidět a slyšet, že se všichni zastupitelé v obci snažíme tento problém řešit.

V současné době Vám pravděpodobně na otázku, jak to vypadá pro příští školní rok s umístěním vašich dětí do předškolních a školních zařízení, bohužel, nikdo konkrétně neodpoví, protože neproběhly zápisy, tak to v současné době  nemůže  žádná škola ani vědět.

Budou se teprve podávat přihlášky do mateřských i základních škol. Na základě předešlých zkušeností Vám mohu doporučit podat několik přihlášek do ZŠ, MŠ i dětských skupin.  V případě, že tak učiníte, napište nám, kam jste přihlášky podaly.

Následně pan starosta písemně osloví a budeme osobně kontaktovat ředitele příslušných škol.  Vždy  se snažíme  s nimi domluvit individuálně. Přijetí dítěte se pak řeší zpravidla v rámci odvolání.

Záležitosti ohledně umístění dětí z naší obce do školních zařízení projednáváme rovněž s příslušnou pracovnicí odboru školství Středočeského kraje.

Na základě šetření a četných dotazů rodičů nám není známo, že by se nějaké dítě ze Zlaté neumístilo v minulém roce do MŠ nebo ZŠ.

 

 

Luboš Přibyl, starosta

PhDr. Et Mgr. I. Kohoutová, Ph.D., zastupitelka


Vytvořeno: 17. 1. 2024
Poslední aktualizace: 17. 1. 2024 18:07
Autor: Obec Zlatá