Postup pro odvolací řízení k nepřijetí uchazeče do první třídy základní školy

Postup pro odvolací řízení k nepřijetí uchazeče do první třídy základní školy 1 V souladu s vyjádřením Mgr. Vavřínkové z Krajského úřadu pro Středočeský kraj je postup pro odvolací řízení k nepřijetí uchazeče do první třídy základní školy následující:

1) Zákonný zástupce podá odvolání prostřednictvím příslušné školy (MŠ, ZŠ)

2) Škola do 30 dnů předá spis nadřízenému správnímu orgánu

3) Správnost odůvodnění v rozhodnutí bude možné posoudit až po předání spisu školou odboru školství - Krajský úřad pro Středočeský kraj.

3) Po posouzení správnosti postupu ve správním řízení a náležitostí rozhodnutí, odbor školství bude hledat volná místa v nejbližším možném místě.

Věnujte pozornost Rozhodnutí a dalším ustanovením v tomto dokumentu, který obdržíte.

Prohlédněte si webové stránky dotčené základní školy, zda tam nemají vzor formuláře pro odvolání.

V případě, že budete potřebovat věc zkonzultovat, neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím e-mailu kohoutova.iv@centrum.cz

příklad:

PhDr. et Mgr. Ivanka Kohoutová, Ph.D., zastupitelka obce Zlatá